Wedstrijd verslag 27-09-2009 | RCG 2 - Feanster
10 oktober 2009Nadat we vorige wedstrijd op de klote hadden gekregen van een team dat beter gemotiveerd was dan dat wijzelf waren. Kregen we de kans om dit recht te zetten tegen feanster1. Op weg erheen stond ik met trekker spotter 5/0/0 voor op de rest toen ik hoorde dat wij nog nooit uit van hun hebben gewonnen. Dit bracht bij de spanning goed omhoog. Dit mede omdat Henk met het 1e mee ging. Tov vorig seizoen misten we dus de scrumhalf en flyhalf. Volgens velen was dit zeker niet een probleem. Zolang we maar als een team presteerden en ons allen aan het game plan hielden.
De eerste helft begonnen we erg sterk. Direct na de kick-off hebben we de tegenstander flink onder druk gezet. Dit resulteerde er in dat de flyhalf van de tegenstander de eerste 4 ballen die hij kreeg erg slecht wist te verwerken. Hierdoor wisten we in de eerste 20 minuten 2x te scoren (0-10, de eerste door Roel die deze dag jarig was!). Door goed lijn spel en een 8-pack dat heel hard aan het vegen was om de ballen veilig te stellen. Het 2e deel van de eerste helft hebben we de druk er op weten te houden maar geen punten weten te scoren. Door kleine fouten van ons en een paar wissels van Feanster bleef de stand en het spel gelijk.
2e helft waren we niet zeker van de overwinning. En ik was persoonlijk er helemaal niet op gerust dat we hier de punten mee naar huis zouden nemen. De eerste 20 minuten van de 2e helft ging het over en weer . Feanster probeerde met veel voorwaards spel meters te pakken en wij door de lijn te gebruiken. Feansters harde werk werd beloont met een voorwaardse try. Door goed pick and go te spelen stampte een 2e rijer met veel gemak door ons gehele pack heen en stortte zich op het try gebied. De conversie werd erg mooi binnen gekickt (7-10). En zowaar werd mij angst bijna werkelijkheid. Achteraf gezien hadden we dit nodig. Tackles werden aan onze kant scherper en ons pack gooide er nog een schepje bovenop. We begonnen meer meters te maken dan verliezen. Voor mijn gevoel moesten we nog hooguit 10 minuten spelen. Maar dat gevoel bleek niet helemaal te kloppen. Het spel werd nu meer en meer op de helft van de tegenstander gespeeld en de druk bleef.
Ons 8-pack won de scrum overduidelijk in de 80ste(voor mijn gevoel 80+)minuut op 10 meter van de try lijn. Op 10 meter van een zekere overwinning. Hierna verloren we de bal lullig. Maar die werd slecht weggewerkt door feanster wardoor rik de bal in het try gebied kon oppakken en drukken. Hij verzilverde de conversie met een dropkic,. Direct hierna werd er afgevloten. 7-17.
Gewonnen op karakter en de wil om niet op te geven. Elke minuut werd er gewerkt. Niet elke even goed maar we bleven geconcentreerd. Ook de wissels hebben een puike pot gespeeld. Met name Darren die helaas niet aan spelen toe kwam. Heeft wel gevlagd en vanaf de zijlijn staan coachen. Het is balen als je niet speelt maar het toont wel van karakter dat je ook dan je team blijft steunen.
Jasper



